3 błędy, jakie najczęściej popełniają przedsiębiorczynie chcące zarabiać i pozostać sobą

940 492 Empres

Wiele przedsiębiorczyń pytanych o to, czy chciałaby pracować w firmie szytej na miarę dla nich odpowiada: “Pewnie! Pracować tak jak chcę, z klientami, którzy chcą i zarabiać tyle, ile potrzebuję byłoby świetnie!”

Wiele przykładów kobiet, chociażby tych, które zapraszam do podcastu, pokazuje, że można to zrobić. Prowadzą firmy, które pozwalają im na posiadaniu czasu dla siebie i rodziny, a przy tym zarabia wystarczająco, aby móc cieszyć się przyjemnościami życia (nie tylko opłacić rachunki). Pisałam Ci również o moim przykładzie, gdzie kierując się wiedzą o sobie, zarobiła. pięciocyfrową kwotę idąc pod prąd (z super małą listą malignową i chaotycznym przekazem). Jeżeli jeszcze o nim nie czytałaś – najpierw zajrzyj tutaj.

To wszystko jest możliwe, ale nie będę owijać w bawełnę. Żadna z nas nie stworzyła takiej firmy, ani nie zarobiła dobrych pieniędzy w jeden dzień, ani miesiąc. To pewien specjalny proces.

 

Obejrzyj specjalne wideo, które wszystko objaśnia:

[kad_youtube url=”https://youtu.be/xy5CO31s92c” ]

 

Jeżeli wolisz przeczytać, oto skrócona wersja:

Początkowe zamieszanie

Pamiętam, że pierwsze co zrobiłam ja to były…. plotki z koleżankami po fachu. Pytałam co, kto robi, żeby osiągnąć sukces. I kto może pomóc to osiągnąć.

Tak zaczęłam czytać książki, blogi, słuchać wywiadów i podkastów oraz obserwować biznesowych doradców. Było tyle możliwości! Szczerze mówiąc czułam się przytłoczona i wydawało mi się, że musze wchłonąć to wszystko! Planowanie, zarządzanie sobą w czasie, pozyskiwanie klientów, tworzenie strategii, lejki sprzedażowe, tworzenie modelu firmy, listy mailingowej, prowadzenie bloga… O mamo!

Wiedziałam, że aby w zgodzie ze sobą prowadzić firmę i dobrze na niej zarabiać, potrzebuję ruszyć z miejsca. Po prostu. Zastanawiałam się tylko, ile lat upłynie zanim wszystkiego się nauczę i czy dam radę przed 60tką…

Częste (i kosztowne) błędy

Cóż, popełniłam kilka kluczowych błędów już na początku. I o trzech najważniejszych z nich chciałam Ci opowiedzieć. Mam nadzieję, że pomogą Ci i uchronią przed stratą czasu, pieniędzy i frustracji.

Ostatnio znajoma zapyta mnie, co można robić przed 12 godzin w swojej firmie i to tak, że nie zarabia się pieniędzy. Cóż… oto 3 złudzenia, którym dajemy się zwieść jako przedsiębiorczynie.

Błąd 1 – Jeżeli chcesz zarobić więcej, musisz pracować więcej.

Wciąż wiele się mówi o celach, sukcesie i ciśnięciu. Cóż, badania nad efektywnością jednoznacznie dowodzą, że praca powyżej pewnej czasowej granicy, brak dni wolnych od racy, w tym urlopu, po prostu wydłużają czas najprostszych działań.

Czy wiesz, że każda z nas ma indywidualny zasób psychoenergetyczny, który ulega zużyciu każdego dnia? Najlepiej zobrazuje to świeczka.

Wyobraź sobie, że codziennie Twoja energia jest niczym nowa świeczka. Wraz z każdym Twoim ruchem, myślą, działaniem płomień spala kolejne porcje wosku. Im więcej robisz (lub starasz się upakować w ciągu doby) tym bardziej  świeczka się spala. Płomień maleje i w końcu gaśnie. Koniec. Wykorzystałaś swoją energię na dzisiaj.

Możesz działać dalej, ale myśli staną się bardziej chaotyczne, trudniej Ci utrzymać nad czymkolwiek kontrolę (nie tylko nerwami, ale też jedzeniem – to dlatego po dniu dobrej diety raptem zajadasz czekoladę). Nie ma w Twoim działaniu flow i łatwo wracasz do starych schematów.

Jest jednak dobra wiadomość – ta energia się regeneruje! Po dobrym śnie, czasie relaksu, urlopie, otrzymujesz nową świeczkę. Znowu masz moc do wykorzystania!

Pułapka w jaką wpadamy jako przedsiębiorczynie, to myślenie, że powinnyśmy być lepiej zorganizowane. Czasami wskakujemy w kolejne kursy dotyczące zarządzania sobą w czasie, aby upakować jakoś te wszystkie zadania. Życie na firmie się w końcu nie kończy. Dokładamy sobie kolejne godziny nauki, zamiast skorzystać z tego, co już wiemy.

Tak, chodzi o priorytety. Robienie tego, co naprawdę ważne i przełoży się na zysk, jest kluczowe do zmiejszenia ilości godzi pracy i wzrostu efektywności. Aby jednak wiedzieć na czym się skupić, potrzebujesz zrobić krok w tył. Zrozumieć na czym Tobie zależy i jak w tym wszystkim ma funkcjonować Twój model firmy. Ale o tym później.

Przejdźmy do błędu 2…

Błąd 2 – Żeby się wybić i zarabiać muszę być taka jak X, Y, Z.

Nie, nie, nie! Krzyczy mój umysł i serce. To zupełnie nie tak. Te osoby odniosły „sukces”, ponieważ znalazły własną drogę. POwielanie schematów działania w 100% nigdy się nie sprawdzi, bo Ty jesteś inna. Twoje mocne strony, predyspozycje, strefa geniuszu. Może Was różnić milion rzeczy. I świetnie! Skoro osoba X jest na rynku i tak funkcjonuje, to może być szansa dla Ciebie. Na zrobienie czegoś po swojemu i przyciągnięcie innych klientów.

Gdy jednak będziesz próbować powielać schematy innych (i nie mówię tutaj o kopiowaniu, a inspiracji), pewnie wiesz jak to się skończy? Zmęczona „nie-twoim” stylem, będziesz miała coraz większą trudność w osiąganiu efektów, a stąd już tylko krok do przypięcia sobie łatki.

„Jestem beznadziejna”, „nie nadaję się do tego biznesu”, „ ludzie mnie nie kupują”. I wiele innych!

Po prostu oszczędź sobie tego i wypracuj własny sposób na firmę. Oparty na Twoich mocnych stronach, z autentyczną komunikacją i taki, który dopasowany jest do Twoich życiowych planów.

Błąd 3 – Musi minąć sporo czasu, zanim będę mogła mieć takie stawki jak inni.

Nie chcę Cię mamić możliwością rozwinięcia firmy w tydzień lub miesiąc.Często jednak nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo jesteśmy sprawcze i wpływamy na swoją  biznesową sytuację. Nawet nieświadomie! Pozwól, że opowiem Ci o Hani.

Pewnego razu Hania uległa namowom i podniosła ceny wszystkich swoich produktów x2. Dla niej była to rewolucja i zupełnie nie wierzyła, że ktoś może jej tyle zapłacić. Bo przecież nie jest na rynku wystarczająco długo, dopiero się uczy, a tak w ogóle to jej produkty mogłyby być lepsze.

W słoneczny poniedziałek Hania otworzyła swój sklep i ku zaskoczeniu stwierdziła, że niecałe pół godziny później pojawił się pierwszy klient. Od wejścia zachwycił się produktami i z szeroko otwartymi oczami przyglądał każdemu z nich. Gdy w końcu wybrał coś, co naprawdę go urzekło, z ciekawości zapytał o cenę. Właściwie był zdecydowany i pytanie o cenę było dla niego początkiem transakcji.

Hania spanikowała. Ze skulonymi ramionami, niepewnym i cichym głosem wydukała cenę. Brzmiało to tak, jakby z produktem coś nie grało lub jakby ona sama nie była do niego przekonana. Nie wiedziała tego, ale w tym momencie zasiała ziarno wątpliwości w głowie klienta. Obudziła w nim cichy głosik, który nakazał mu czujność i finalnie powstrzymanie się od zakupu. “Rozejrzę się jeszcze w innych miejscach” – pomyślał.

Ciekawa jestem ile razy jako klientka, z bliżej niewyjaśnionego powodu zrezygnowałaś z zakupu. A wszystko przez to, że gdzieś wkradło się zakłócenie. Jakiś niewytłumaczalny, ale jednak fałsz.

Wracając do historii – Hania tylko utwierdziła się w przekonaniu, że na podniesienie cen i dobre przychody jeszcze nie czas. A ja dopowiem – nie ważne ile czasu upłynie. Dopóki Hania nie poczuje i nie doceni wartości swojej pracy, zawsze będzie potykała się o tę blokadę. Że jeszcze nie czas na zarabianie.

Odkrycie

Popełniając te wszystkie błędy (i nie raz będąc Hanią) przez kilka lat prowadzenia firm odkryłam, że poznanie siebie i swoich mocnych stron, rozbrojenie blokad i zrozumienie tego, jak naprawdę JA chcę żyć, jest dużo bardziej efektywne niż najbardziej sprawdzone strategie sprzedażowe tego świata. To ta wiedza jest fundamentem do rozpoczęcia i prowadzenia dopasowanej firmy, która daje spokój, przyciąga właściwych klientów, a w konsekwencji zarabia tyle, ile chcesz.

I o tym dopasowaniu do Ciebie dowiesz się już w poniedziałek! Zapisz się TUTAJ, a dostaniesz najświeższe wskazówki wraz z materiałami.

I co teraz? Mam coś dla Ciebie!

Jeżeli chcesz się przemierzyć do firmy szytej na miarę dla Ciebie, przygotowałam specjalny WORKBOOK Z CHECKLISTĄ. To niczym jak szycie na miarę sukienki. Warto odpowiedzieć sobie na pytania jaki kolor i krój Ci nie służą. A później wybrać wśród tych, które doskonale podkreślają Twój unikalny charakter i urodę.

Sprawdź zatem, gdzie się czają Twoje największe blokady i na jakie działania się przekładają. A później zmień je na takie, które będą Cię wspierać. Wszystko znajdziesz w materiałach dostępnych tuż po zapisie na AKCJĘ – FIRMA SZYTA NA MIARĘ – PRZYMIERZ SIĘ!

 

MIEĆ CZAS I FIRMĘ? TO MOŻLIWE!
Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatny WORKBOOK, dzięki któremu postawisz swoje pierwsze solidne kroki w kierunku większej ilości czasu dla siebie.
 Twój e-mail jest u mnie bezpieczny, a treści przesyłane wysoce wyselekcjonowane.
PORZĄDKOWANIE ZADAŃ
Zapisz się na newsletter i otrzymaj PDF, który na jednej stronie przeprowadzi Cię przez proces porządkowania zadań.
 Twój e-mail jest u mnie bezpieczny, a treści przesyłane wysoce wyselekcjonowane.
POTWIERDŹ E-MAIL
Sprawdź proszę pocztę i potwierdź maila, klikając w wysłany link. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany do strony z plikiem PDF.
 Twój e-mail jest u mnie bezpieczny, a treści przesyłane wysoce wyselekcjonowane.
Jeżeli go nie widzisz, sprawdź SPAM - mógł tam trafić przez pomyłkę.
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz KARTĘ MACIERZY IDEI, aby uporządkować swoje pomysły i wybrać te najpotrzebniejsze właśnie teraz!
Fantastycznie! Email
z linkiem już do Ciebie leci!
Jeżeli nie znajdziesz wiadomości w swojej skrzynce to zajrzyj do folderu SPAM - być może tam wylądował.
Pobierz darmową listę narzędzi
Zapisz się na listę i pobierz listę narzędzi do automatyzacji i rozwijania firmy wraz z praktycznym opisem, której sama używam!
Hurra, bezpłatne narzędzie za chwilkę będzie w Twoich rękach!
Zapisz się na listę i pobierz KARTĘ DIAGNOSTYKI FIRMY, aby sprawdzić na ile dokładnie Twoja firma jest dopasowana do Ciebie.
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz LISTĘ 18 PRZEKONAŃ I UNIWERSALNĄ METODĘ ICH ZMIANY, aby Twoja firma mogła się sprawnie rozwijać w zgodzie z Tobą!
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz ARKUSZ TWORZENIA MODELU OFEROWANIA , aby nadać konkretna strukturę Twojej ofercie i przyciągnąć prawdziwych klientów!
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz narzędzie do UPORZĄDKOWANIA ZADAŃ WŁAŚCICIELKI, aby wiedzieć, czym naprawdę masz się zająć we własnej firmie teraz!
ZNAJDŹ KLIENTA IDEALNEGO I DOPASUJ DO NIEGO OFERTĘ
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NARZĘDZIE
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
3-MINUTOWA DIAGNOSTYKA TWOJEJ FIRMY
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NARZĘDZIE
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
ZAMKNIĘCIE FIRMY - KIEDY POWIEDZIEĆ SOBIE DOŚĆ?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NOTATKI
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
KLAROWNEJ WYCENY TWOJEGO CZASU
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ ARKUSZ DO OBLICZENIA
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
UPORZĄDKUJ FIRMĘ W 5 DNI!
ZAPISZ SIĘ NA WYZWANIE I KROK PO KROKU
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
  • zdiagnozujesz obszary, które działają, a które są do poprawienia
  • określisz komu konkretnie służy Twoja firma i jak docierać do właściwych klientów
  • jasno określisz cel biznesowy, aby pracować sprawniej i efektywniej
Przekonania blokujące rozwój firmy i jak sobie z nimi poradzić
Zapisz się na listę i zarezerwuj miejsce na webinar
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
STWÓRZ KLAROWNE GRANICE - SPECJALNE NARZĘDZIE
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NARZĘDZIE
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
21 PRAKTYCZNYCH SPOSOBÓW, ABY ZARABIAĆ WIĘCEJ PRACUJĄC MNIEJ
POBIERZ CHECKLISTĘ Z OPISEM
Twój adres jest tutaj bezpieczny.
JAK DOPASOWAĆ MODEL FIRMY DO SIEBIE?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ PRAKTYCZNE NOTATKI PDF Z LINKAMI
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.