5 aplikacji, które pomogą Ci zautomatyzować biznes

810 450 Wolna we własnej firmie

W ciągu ostatnich 5 lat rozwój technologii eksplodował. To również ogromna szansa dla rozwoju Twojej firmy bez obarczania Ciebie dodatkowymi zadaniami. Dostarczanie wartości i produktów, gdy śpisz, wykonywanie nudnych czynności za Ciebie, segregowanie Twoich informacji, powiadomienia o ważnych spotkaniach i wydarzeniach, w końcu możliwość zarabiania nawet na wakacjach. Brzmi dobrze, prawda? Przyjrzyjmy się zatem aplikacjom, które realnie mogą Ci pomóc prowadzić firmę.

 

Porządek w mailach – Unroll.me

Zacznijmy od największej zmory przedsiębiorców. Setki maili czekające na odpowiedzi, w tym te naprawdę pilne i takie, które można przeczytać pod koniec tygodnia. Jak się w nich odnaleźć?

Z pierwszą pomocą przychodzi bezpłatna aplikacja Unroll.me. Pomoże Ci uporządkować listy mailingowe, na które jesteś zapisana. Dzięki niej jednym kliknięciem wypiszesz się z tych niechcianych, a pozostałe maile będziesz mogła umieścić na specjalnej rolce. Rolka to jeden e-mail, w którym zawarte są podglądy wszystkich dodanych do rolki wiadomości. Możesz również ustalić o jakiej porze dnia chcesz otrzymać taki „wyciąg” z newsletterów. Do wyboru masz poranek, południe i wieczór. Dzięki temu ilość maili w skrzynce znacznie się zmniejsza, a Ty widzisz tylko te najważniejsze. Sprawdź Unroll.me koniecznie!

 

Twój bezpłatny asystent – IFTTT

Czy marzyłaś kiedyś o tym, aby załączniki do określonych maili umieszczały się same we właściwych katalogach na dysku? Aby zrobione telefonem zdjęcie automatycznie wysyłało się na mail? Abyś mogła mieć bazę wizytówek z dokładnym miejscem jej uzyskania w formie online? Bezpłatna aplikacja If This Then That potrafi to i znacznie więcej! Zsynchronizuje popularne aplikacje takie jak Evernote, Gmail, Facebook, Instagram a nawet iPhone lub telefon z systemem Android. Dzięki IFTTT możesz ustalić sekwencję powiadomień lub przepływu informacji przez poszczególne elementy, abyś mogła zyskać czas na sprawy naprawdę ważne. No i ten porządek w dokumentach!

 

Sprzedawaj, kiedy śpisz – Shoplo.pl

Jeżeli sprzedajesz usługi lub produkty i zastanawiasz się, jak zautomatyzować proces, to intuicyjna platforma Shoplo.pl jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki niej szybki sposób stworzysz swój sklep, spersonalizujesz go, ustalisz sposób rozliczenia, zsynchronizujesz z aplikacją do wystawiania faktur i wysyłką maili. Dodatkowo na blogu Shoplo znajdziesz wiele wskazówek i bezpłatnych e-booków do pobrania, a w razie potrzeby obsługa pomoże Ci wszystko skonfigurować sklep.

Nie potrzebujesz ekstra serwera, możesz podpiąć własną domenę lub skorzystać z przypisanej przez Shoplo i zacząć sprzedawać właściwie w ciągu jednego dnia. Ponad 70 dodatków pozwala dobrać ekstra rozwiązania tj. sprzedaż w modelu subskrypcyjnym (czyli regularnego sprzedawania i dostarczania produktów/usług klientowi w ustalonym odstępie czasowym) lub umożliwić korzystanie z kuponów rabatowych. Sklep, w którym możesz umieścić do 20 produktów to inwestycja 49 złotych miesięcznie. Ty decydujesz kiedy go otwierasz i zamykasz sklep. Niezwykle praktyczne!

 

Zaplanuj media społecznościowe – Hootsuite

Często słyszę, że obsługa social media jest czasochłonna. Dodawanie postów i to jeszcze w kilku aplikacjach jest dla pojedynczej osoby dużym obciążeniem. A co, gdyby zaplanować wszystkie wpisy w jednym miejscu i mieć z głowy kolejny tydzień lub więcej? Taką możliwość daje Hootsuite, który w opcji bezpłatnej obsługuje do trzech miejsc (również grup na Facebooku). Dzięki temu narzędziu możesz również sprawdzić statystyki i wygenerować czytelne raporty. Wszystko po to, aby zweryfikować użyteczność publikowanych postów i tworzyć jeszcze wartościowsze treści.

 

Zautomatyzuj komunikację – Freshmail, Mailchimp, ActiveCampaign

Moje ulubione narzędzia! Dzięki wymienionym aplikacjom wyślesz nie tylko newsletter, ale zaplanujesz cały ciąg informacji, które we właściwych momentach powinien otrzymywać klient. Wszystko dzięki autoresponderom, które w odpowiedzi na zapis, kliknięcie lub nawet porzucony koszyk wyślą odpowiedniego maila. Dzięki ustawionej sekwencji możesz zorganizować nawet kurs online. Wyobraź sobie, że najpierw klient kupuje coś w sklepie, a po opłacie automatycznie rozpoczyna się wysyłka materiałów. Czy to nie otwiera nowych możliwości?

Freshmail jest prostym narzędziem darmowym do 500 subskrybentów. Mailchimp jest bezpłatny do 2000 subskrybentów, jednak w obu przypadkach, aby w pełni korzystać z automatyzacji trzeba zapłacić. ActiveCampaign jest narzędziem płatnym (od 9$ za 500 subskrybentów), ale też dużo bardziej zaawansowanym (ale bardzo prostym w obsłudze). Dzięki graficznym blokom w prosty sposób można zbudować całą sieć automatyzacji w zależności od wielu warunków.

 

Jeżeli chcesz poznać więcej narzędzi do budowania i automatyzacji firmy, których osobiście używam pobierz specjalny plik poniżej. Opisałam w nim kolejne narzędzia i praktyczne przykłady wykorzystania w moich firmach. Po prostu kliknij w baner.

narzędzia do automatyzacji firmy

 

 

 

 

 

 

 

MIEĆ CZAS I FIRMĘ? TO MOŻLIWE!
Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatny WORKBOOK, dzięki któremu postawisz swoje pierwsze solidne kroki w kierunku większej ilości czasu dla siebie.
 Twój e-mail jest u mnie bezpieczny, a treści przesyłane wysoce wyselekcjonowane.
PORZĄDKOWANIE ZADAŃ
Zapisz się na newsletter i otrzymaj PDF, który na jednej stronie przeprowadzi Cię przez proces porządkowania zadań.
 Twój e-mail jest u mnie bezpieczny, a treści przesyłane wysoce wyselekcjonowane.
POTWIERDŹ E-MAIL
Sprawdź proszę pocztę i potwierdź maila, klikając w wysłany link. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany do strony z plikiem PDF.
 Twój e-mail jest u mnie bezpieczny, a treści przesyłane wysoce wyselekcjonowane.
Jeżeli go nie widzisz, sprawdź SPAM - mógł tam trafić przez pomyłkę.
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz KARTĘ MACIERZY IDEI, aby uporządkować swoje pomysły i wybrać te najpotrzebniejsze właśnie teraz!
Fantastycznie! Email
z linkiem już do Ciebie leci!
Jeżeli nie znajdziesz wiadomości w swojej skrzynce to zajrzyj do folderu SPAM - być może tam wylądował.
Pobierz darmową listę narzędzi
Zapisz się na listę i pobierz listę narzędzi do automatyzacji i rozwijania firmy wraz z praktycznym opisem, której sama używam!
Hurra, bezpłatne narzędzie za chwilkę będzie w Twoich rękach!
Zapisz się na listę i pobierz KARTĘ DIAGNOSTYKI FIRMY, aby sprawdzić na ile dokładnie Twoja firma jest dopasowana do Ciebie.
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz LISTĘ 18 PRZEKONAŃ I UNIWERSALNĄ METODĘ ICH ZMIANY, aby Twoja firma mogła się sprawnie rozwijać w zgodzie z Tobą!
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz ARKUSZ TWORZENIA MODELU OFEROWANIA , aby nadać konkretna strukturę Twojej ofercie i przyciągnąć prawdziwych klientów!
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz narzędzie do UPORZĄDKOWANIA ZADAŃ WŁAŚCICIELKI, aby wiedzieć, czym naprawdę masz się zająć we własnej firmie teraz!
ZNAJDŹ KLIENTA IDEALNEGO I DOPASUJ DO NIEGO OFERTĘ
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NARZĘDZIE
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
3-MINUTOWA DIAGNOSTYKA TWOJEJ FIRMY
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NARZĘDZIE
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
ZAMKNIĘCIE FIRMY - KIEDY POWIEDZIEĆ SOBIE DOŚĆ?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NOTATKI
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
KLAROWNEJ WYCENY TWOJEGO CZASU
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ ARKUSZ DO OBLICZENIA
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
UPORZĄDKUJ FIRMĘ W 5 DNI!
ZAPISZ SIĘ NA WYZWANIE I KROK PO KROKU
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
  • zdiagnozujesz obszary, które działają, a które są do poprawienia
  • określisz komu konkretnie służy Twoja firma i jak docierać do właściwych klientów
  • jasno określisz cel biznesowy, aby pracować sprawniej i efektywniej
Przekonania blokujące rozwój firmy i jak sobie z nimi poradzić
Zapisz się na listę i zarezerwuj miejsce na webinar
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
STWÓRZ KLAROWNE GRANICE - SPECJALNE NARZĘDZIE
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NARZĘDZIE
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
21 PRAKTYCZNYCH SPOSOBÓW, ABY ZARABIAĆ WIĘCEJ PRACUJĄC MNIEJ
POBIERZ CHECKLISTĘ Z OPISEM
Twój adres jest tutaj bezpieczny.
JAK DOPASOWAĆ MODEL FIRMY DO SIEBIE?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ PRAKTYCZNE NOTATKI PDF Z LINKAMI
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.