Dlaczego niektóre kobiety tak szybko osiągają sukces (i co ma do tego suszarka)?

940 492 Empres

Zastanawiasz się czasem, co takiego robią lub mają w sobie inne kobiety, że szturmem podbijają rynek, mają dostatek klientów i zarabiają tyle, ile chcą?

Gdy wnikliwiej rozmawiam z przedsiębiorczyniami, okazuje się, że wiele z nich nie tyle ma problem z samym natłokiem zajęć, co wybraniem takich działań, które faktycznie pozwolą im zarobić pieniądze z poczuciem satysfakcji we własnej firmie.

Mimo tego, że większość z przedsiębiorczyń boryka się z niepewnością i czuje, że jeszcze wiele o biznesie musi się nauczyć, są wśród nich kobiety, które prowadzą firmę w zgodzie ze sobą i na tym zarabiają. Dlaczego? To zupełnie jak z tą pralko-suszarką!

Po co pralko-suszarka?

Kilkanaście dni temu rozmawiałam ze znajomą o suszarce do prania. Ah, że to świetny wynalazek, oszczędzający czas i miejsce. Pranie jest puszyste i mięciutkie, nie wymagające prasowania, gotowe do włożenia do szafki. Oh, co za wsparcie w zabieganym świecie, szczególnie przy dzieciach. Tylko… dlaczego od razu w niego nie zainwestowałyśmy?! W końcu słyszałyśmy o tym cud-wynalazku dobre kilka lat temu…

Cóż, dałyśmy się starym schematom. Kiedyś pranie schło na suszarce pod sufitem w łazience i było ok. Wszyscy żyli? Żyli 🙂

Czasy się jednak zmieniły, doszły nowe możliwości i opcje rozwiązań. Na tyle nowe, że nie mieściły się w naszym starym myślowym świecie. Po prostu nie wiedziałyśmy, jak z tych rozwiązań mądrze korzystać.

Zamieszanie, chaos, niepewność

Gdy zakładałam 3cią firmę, wiedziałam tylko, że chcę czegoś więcej. Chciałam, aby moja firma była zgodna z tym co mówię i czego w życiu chcę. Aby była z pasji, bardziej świadoma, wpierała klientów, ale i zostawiała przestrzeń na czas dla mnie i rodziny. I oczywiście pozwalała żyć na dobrym poziomie.

Okazało się jednak, iż mimo biznesowego doświadczenia, nie potrafiłam poukładać moich działań. Było tego tak dużo! Niby poświęcałam czas na pracę, którą lubię, ale zupełnie nie zarabiałam tyle, ile bym chciała. Nie potrafiłam do końca nazwać tego co robię, zawęzić moich działań i co miesiąc nie wiedziałam na czym stoję. Szczerze mówiąc, czułam się samotna i odosobniona.

Pomyślałam, że muszę w takim razie powielić czyjś sposób pracy. Może to zadziała? Zapisałam się więc na program i próbowałam wdrożyć gotowy model biznesowy, ale… bezskutecznie. Byłam zmęczona i zniechęcona. Co ze mną nie tak?

Efekt dopasowania na miarę

Zaczęłam zatem szukać odpowiedzi. Przeczytałam każdą książkę jaka według mnie mogła mi pomóc. Słuchałam wywiadów, podcastów, czytałam blogi. Zrobiłam kilka kursów, w tym zarządzania sobą w czasie. Pytałam innych przedsiębiorców, pracowałam z coachem, konsultantem a nawet tarocistką. I w końcu dotarło do mnie z całą swoją mocą! Wiem!!! Zamknęłam się w swojej bańce i zrobiłam wszystko po swojemu.

Gdy ruszałam z miejsca nie spodziewałam się wielkiego sukcesu. Po prostu dosyć miałam frustracji i czekania na nie-wiadomo-co. Zresztą, jakiego sukcesu można się spodziewać w biznesie online mając 300 osób na liście mailingowej? Moje odkrycia jednak umocniły mnie jednak tak bardzo, że postanowiłam zaryzykować (chociaż to zupełnie nie moja natura…).

Efekt? Na moim pierwszym programie grupowym zarobiłam pięciocyfrową kwotę. Cóż, może nie jest to temat na pierwsze strony gazet, ale moja zmiana podejścia do prowadzenia firmy dała mi pewien pomysł. Okazało się, że jest możliwa do przełożenia na biznesy innych kobiet, które przeszły od strachu i chaosu do pracy tak jak chcą, za pieniądze jakich potrzebują i dzięki temu:

– w końcu widzą szansę na połączenie tego co chcą robić z pieniędzmi, które chcą zarabiać,
– promują i sprzedają swoją ofertę odważnie i w zgodzie ze sobą,
– mają własny sposób na organizację i czują się głęboko zdeterminowane, mimo czasami niesprzyjającego otoczenia.

Moja Droga, w kolejnych wpisach i Tobie chciałabym ujawnić sposoby na stworzenie firmy szytej na miarę!

Gotowa?

Zacznijmy najpierw od 3 najczęstszych błędów, które popełniają przedsiębiorczynie chcące zarabiać pozostając sobą? Wskakuj!

 

MIEĆ CZAS I FIRMĘ? TO MOŻLIWE!
Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatny WORKBOOK, dzięki któremu postawisz swoje pierwsze solidne kroki w kierunku większej ilości czasu dla siebie.
 Twój e-mail jest u mnie bezpieczny, a treści przesyłane wysoce wyselekcjonowane.
PORZĄDKOWANIE ZADAŃ
Zapisz się na newsletter i otrzymaj PDF, który na jednej stronie przeprowadzi Cię przez proces porządkowania zadań.
 Twój e-mail jest u mnie bezpieczny, a treści przesyłane wysoce wyselekcjonowane.
POTWIERDŹ E-MAIL
Sprawdź proszę pocztę i potwierdź maila, klikając w wysłany link. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany do strony z plikiem PDF.
 Twój e-mail jest u mnie bezpieczny, a treści przesyłane wysoce wyselekcjonowane.
Jeżeli go nie widzisz, sprawdź SPAM - mógł tam trafić przez pomyłkę.
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz KARTĘ MACIERZY IDEI, aby uporządkować swoje pomysły i wybrać te najpotrzebniejsze właśnie teraz!
Fantastycznie! Email
z linkiem już do Ciebie leci!
Jeżeli nie znajdziesz wiadomości w swojej skrzynce to zajrzyj do folderu SPAM - być może tam wylądował.
Pobierz darmową listę narzędzi
Zapisz się na listę i pobierz listę narzędzi do automatyzacji i rozwijania firmy wraz z praktycznym opisem, której sama używam!
Hurra, bezpłatne narzędzie za chwilkę będzie w Twoich rękach!
Zapisz się na listę i pobierz KARTĘ DIAGNOSTYKI FIRMY, aby sprawdzić na ile dokładnie Twoja firma jest dopasowana do Ciebie.
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz LISTĘ 18 PRZEKONAŃ I UNIWERSALNĄ METODĘ ICH ZMIANY, aby Twoja firma mogła się sprawnie rozwijać w zgodzie z Tobą!
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz ARKUSZ TWORZENIA MODELU OFEROWANIA , aby nadać konkretna strukturę Twojej ofercie i przyciągnąć prawdziwych klientów!
Pobierz darmowe narzędzie
Zapisz się na listę i pobierz narzędzie do UPORZĄDKOWANIA ZADAŃ WŁAŚCICIELKI, aby wiedzieć, czym naprawdę masz się zająć we własnej firmie teraz!
ZNAJDŹ KLIENTA IDEALNEGO I DOPASUJ DO NIEGO OFERTĘ
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NARZĘDZIE
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
3-MINUTOWA DIAGNOSTYKA TWOJEJ FIRMY
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NARZĘDZIE
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
ZAMKNIĘCIE FIRMY - KIEDY POWIEDZIEĆ SOBIE DOŚĆ?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NOTATKI
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
KLAROWNEJ WYCENY TWOJEGO CZASU
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ ARKUSZ DO OBLICZENIA
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
UPORZĄDKUJ FIRMĘ W 5 DNI!
ZAPISZ SIĘ NA WYZWANIE I KROK PO KROKU
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
  • zdiagnozujesz obszary, które działają, a które są do poprawienia
  • określisz komu konkretnie służy Twoja firma i jak docierać do właściwych klientów
  • jasno określisz cel biznesowy, aby pracować sprawniej i efektywniej
Przekonania blokujące rozwój firmy i jak sobie z nimi poradzić
Zapisz się na listę i zarezerwuj miejsce na webinar
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
STWÓRZ KLAROWNE GRANICE - SPECJALNE NARZĘDZIE
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ NARZĘDZIE
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.
21 PRAKTYCZNYCH SPOSOBÓW, ABY ZARABIAĆ WIĘCEJ PRACUJĄC MNIEJ
POBIERZ CHECKLISTĘ Z OPISEM
Twój adres jest tutaj bezpieczny.
JAK DOPASOWAĆ MODEL FIRMY DO SIEBIE?
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ I ODBIERZ PRAKTYCZNE NOTATKI PDF Z LINKAMI
Zero spamu, sam konkret. I w każdej chwili możesz się wypisać.